top of page

Dnia 3 sierpnia 2023 roku, w hodowli Towarzysz (ZKwP O/Warszawa), na świat przyszło sześć szczeniąt owczarka wschodnioeuropejskiego. Mam zaszczyt przedstawić miot na literę T. Poszczególni bohaterowie rozpoczętej właśnie historii wystąpią publicznie już niebawem 🙂
Tak oto Rezja, jedna z pierwszych zarejestrowanych w Polsce VEO, właśnie została matką, ojcem natomiast jest nasz charyzmatyczny młodzieniec, Shlegel Botrops. Z radością ogłaszam, że wprowadzamy do Polski nieobecnych tu wcześniej potomków wielu rosyjskich oraz białoruskich psów; nasza hodowla jest przy tym pierwszą w kraju, która opiera się też na białoruskich przodkach. Więcej informacji poniżej.


Rodzice:
Rezja (Lagvardia Dobrynya Nikitich x Lavbril Ermiona)
Ur. 19.02.2018. Wzrost ≈ 68 cm, masa ≈ 38 kg
Zdrowie: HD-A, ED-0/0, MDR1: N/N, DM: N/DM, serce zdrowe
Wyszkolenie: BH-VT, PT 1, PT 2 (Pies Towarzyszący 1 i 2 stopnia)
Sukcesy wystawowe: Młodzieżowy Champion Polski, Champion Polski, Grand Champion Polski, Zwycięzca Polski 2021

 

Shlegel Botrops (Brem iz Novoi Imperi x Pokrovitelnitsa Nochi)
Ur. 24.02.2021. Wzrost ≈ 66 cm, masa ≈ 43 kg
Zdrowie: HD-A, ED-0/0, LTV Free, OCD Free L(-) P(-), DM N/N, MDR1 +/+, MH N/N, Długość sierści (Coat length): L/L, Dostępny profil DNA (DNA avaliable)
Wyszkolenie: BH-VT​, PT 1, PT 2
Sukcesy wystawowe: Młodzieżowy Champion Polski, Champion Polski, Zwycięzca Polski 2022

To skojarzenie liniowe (5-4) na wybitną sukę, Hellhaus Lavinię. Obecnie już ponad piętnastoipółletnią prababcię Rezji i praprababcię Shlegela, założycielkę jednej z czołowych białoruskich hodowli, Lavbril. Doskonałą zarówno pod względem pokroju, zdrowia jak i psychiki; przodkinię wielu doskonałych eksterierowo i zdrowych przedstawicieli rasy, o dobrze udokumentowanych, pożądanych w rasie cechach użytkowych.
IK (Współczynnik inbredu) = 0,39% (<3%)
AVK (Współczynnik utraty przodków) = 95,16% (>85%)
W rodowodach rodziców występują także inni doskonali przodkowie, tacy jak Ozder Russkij Risk, Vargun Lutar (2x), Lyutar Muhtar, Antares Solyaris Berkut, Lavbril Bereginya, czy Blek Baster Severnaya Zastava.

Moje psy można spotkać osobiście na wystawach w różnych częściach Polski oraz na placach szkoleniowych. Upubliczniam nagrania, na których można obejrzeć ich budowę, ruch i pracę, a także zachowanie w różnych miejscach i okolicznościach. Oprócz wiadomości o zdanym egzaminie podaję jego wynik i również staram się o zapis w postaci filmu. Ich zdrowie potwierdzone jest badaniami najbardziej pożądanymi dla rasy, a także wykraczającymi poza nie.

Psy mieszkają razem ze mną, w domu, towarzysząc mi zarówno na spokojnej wsi jak i w wielkim mieście. Obserwuję je na co dzień, jak i podczas szkolenia, by móc możliwie najdokładniej określić ich predyspozycje. O każdym z nich mogę opowiadać długo i ze szczegółami. To właśnie TA matka i TEN ojciec; ta Rezja i ten Shlegel Botrops. Wszak to oni - i oczywiście ich potomstwo - są tutaj najważniejsi. A jacy są, każdy widzi.
Stawiam na psy chętne i zdolne do tego, do czego stworzona została rasa: do współpracy z człowiekiem, na różnych płaszczyznach. Rodzice miotu to psy aktywne, o dobrym temperamencie i popędach; szkolone z dobrymi wynikami, obecnie przede wszystkim pod kątem posłuszeństwa, tropienia i obrony. Mam nadzieję, że szczenięta odziedziczą po nich te cechy.

Linki do posegregowanych zbiorów nagrań, na których można zobaczyć rodziców:
Filmy - Rezja
Filmy - Shlegel Botrops

Przyszli właściciele psów z naszej hodowli przez całe życie psa będą mogli liczyć na kontakt oraz wsparcie, zarówno w zwykłych, życiowych sprawach, jak i w kwestii szkolenia, ewentualnego wystawiania czy hodowli. Mam nadzieję, że kupno szczenięcia w każdym przypadku będzie dopiero początkiem kontaktu i współpracy pomiędzy właścicielem a hodowcą.

Można pytać o szczenięta. Rezerwacja konkretnego psa będzie możliwa po szóstym tygodniu życia szczeniąt. Szczenięta będą gotowe do odbioru na przełomie września i października. W razie zainteresowania rasą lub hodowlą, nawet bez planów zakupu szczenięcia, również zapraszam do kontaktu.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani szczenięciem VEO, zachęcamy do wypełnienia poniższego formularza, który pozwoli nam poznać Wasze preferencje i najważniejsze potrzebne informacje.

Na każdy formularz odpowiadam mailowo w ciągu kilku dni. Proszę o sprawdzenie także skrzynki SPAM, gdyż może się zdarzyć, że przypadkowo właśnie tam wpadnie wiadomość.

LINK DO FORMULARZA

bottom of page